Skip to content

Vali endale parim kiirlaen

Kas oled mõelnud, et mis on kiirlaen, kuidas seda kasutatakse ning milline kiirlaen on kõige soodsam või parem?

Järgnevalt anname ülevaate kiirlaenu olemusest, selle plussidest ja miinustest ning arutame, kuidas või kust võiks kiirlaenu võtta.

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on laen, mille olulisim omadus on kiirus.

Seda iseloomustavad väikesed summad ning kiire ja lihtne taotlusprotsess. Erinevalt teistest laenutüüpidest, pole kiirlaenu taotlemiseks tarvis tagatist ega käendajaid.

Kiirlaenu puhul on laenuandjale käenduseks laenusaaja majanduslik seis. Seetõttu tuleb laenu saamiseks esitada laenufirmale tõestus piisavast ning stabiilsest sissetulekust. See tähendab, et ebastabiilse elatise korral kiirlaenu ei väljastata.

Kiirlaen laual

Milleks ja miks kiirlaenu kasutatakse?

Kiirlaenu kasutatakse kiireloomuliste väljaminekute korral, millega on vaja tegeleda koheselt.

Kuna kiirlaenudel on kõrgem intress kui näiteks väike- või tagatisega laenudel, ei väljastata seda suurtes summades.

Keskmiselt jäävad kiirlaenu summad vahemikku 50-5000 eurot.

Näiteks võib kiiret laenu vaja minna, kui auto vajab ootamatult remonti.

Kuna sõiduvahend on paljudele inimestele igapäevaselt asendamatu, ei saa selle parandusega palgapäevani oodata.

Samuti võib kiirlaen kasuks tulla, kui parandamist vajab kodumasin, näiteks pesumasin või tolmuimeja.

Hambaravi pole teatavasti odav lõbu. Kui mõne hambaga õnnetus juhtuma peaks, on arsti juurde minek edasilükkamatu. Alati pole vajaminevat summat säästudest võtta ning sel juhul võib kiirlaen suureks abiks olla.

Tihti võetakse kiirlaenu ka hoopis remonditööde teostamiseks kodus.

Kiirlaen kodust lahkumata ja 15 minutiga

Kiirlaenu kasuks otsustamise üheks motivaatoriks on kindlasti see, et selle kohta öeldakse, et kui täita ära kõik laenu võtmiseks sätestatud tingimused võib laenusumma enda arvele saada kõigest 1 minutiga, samas kui tavalise laenu taotlemise protsess võtab enamasti aega mitu kuud.

Lisaks on võimalik laenu taotleda interneti teel ja kodust lahkumata.

Samas öeldakse, et 1 minutiga kiirlaenu saamine on müüt – enamjaolt laekub raha kontole umbes 15 minutiga või mõne tunniga, kuid peaaegu alati saab kiirlaenu kätte samal päeval. Seega on kiirlaen tõepoolest kiire!

Kindlasti ei ole kiirlaen mõeldud šoppamiseks, pidutsemise baarikrediidiks või mõne varasema laenukohustuse finantseerimiseks.

Samuti ei ole kiirlaen kõrge intressi tõttu õige valik suuremate kulutuste korral, näiteks kodu remont või auto soetamine.

Sellised planeeritumad ja suuremaid väljaminekud aitab finantseerida paremate tingimuste ja mõistlikuma intressiga väikelaen.

Kiirlaenu plussid ja miinused

Kiirlaenu plussid:

1. Laenuprotsess on kiire – laenu saab tihti kätte vaid mõne tunniga.

2. Pole vaja tagatist – kiirlaenu saab taotleda ilma tagatise ning käendajateta.

3. Kiirlaenul ei ole üldjuhul lepingutasu.

Kiirlaenu miinused:

1. Kõrgem intress – kiirlaenude intress võib ulatuda üle 30-40%.

2. Esimesel laenamise korral ei pruugita väljastada suurt summat – kuna kiirlaen on tagatiseta laen, ei tea laenuandja sinu esmakordsel laenamisel, kas oled usaldusväärne laenuvõtja ja seetõttu ei pruugita sulle suurt summat väljastada.

3. Tuleb meeles pidada, et iga laen on finantskohustus ning see tuleb kindlasti tagasi maksta

Kuidas on võimalik kiirlaenu võtta?

Kiirlaenu tingimused

Kõik kiirlaenu andvad ettevõtted ja nende tingimused on erinevad, sellepärast tuleb enda jaoks parima valimiseks neid põhjalikumalt uurida.

Kui plaanite võtta suuremat kiirlaenu vaadake kindlasti, et laenufirma pakuks võimalust makseid edasi lükata.

Kuigi võite arvata, et te seda võimalust ei vaja, siis igaks juhuks võiks teil vajadusel selline valikuvõimalus olla.

Mida on kiirlaenu võtmiseks vaja?

Kindlasti on oluline, et kiirlaenu võttev inimene omaks stabiilset netopalka.

Lisaks palgale on oluline ülevaade teie igakuistest tuludest ja kuludest.

Seega küsib enamik kiirlaenu andvatest ettevõtetest teilt konto väljavõtet.

Kes saavad kiirlaenu?

Kiirlaenul puudub tagatise olemasolu vajadus ja seega on kiirlaenu taotlemine pigem lihtne protsess üsna sõbralike tingimustega.

Erinevatel laenuandjatel võivad olla erinevad tingimused, kuid üldiselt kvalifitseerud laenu saajaks kui:

 • Oled vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigi elamisloaga laenutaotleja;
 • Sul on igakuine püsiv sissetulek (töötasu, pension);
 • Sul on e-maili aadress ja isiklik pangakonto;
 • Sa oled enne laenulepingu sõlmimist läbinud isikusamasuse tuvastamise ja edastanud laenuandjale viimase 6-kuu pangakonto väljavõtted.

Suure tõenäosusega ei ole võimalik kiirlaenu saada:

 • aktiivse maksehäirega (fikseeritud Ametlikus Maksehäireregistris vms registris). Mõjuvaks põhjuseks võib osutuda ka hiljuti lõppenud maksehäire;
 • juba väga suure hulga maksekohustuste olemasolu korral;
 • sissetuleku puudumisel;
 • vanusest tingitud riskil, kus tagasimakse perioodi lõpp on pärast Sinu 75. aasta sünnipäeva.
Kiirlaen kätte sularahas – kas see on võimalik?

Kiirlaenu on mõne laenupakkuja poolt tõepoolest võimalik kätte saada ka sularahas.

Kui üldine tava on saada laen isikutuvastusega fikseeritud Sinu nimelisele Eestis asuvale pangakontole, siis kiirlaenu on võimalik kätte saada ka sularahas.

Sularahaga laenu suurimaks eeliseks, võrreldes mugava kodust lahkumata” 15 minuti kiirlaenuga, on laenu anonüümsus.

Sel viisil sinu pangakontole laenu kohta märkmeid ei jää ning sularahas kiirlaen annab laenule diskreetsuse ja konfidentsiaalsuse.

Kuna laenamine nõuab ka konto väljavõtete ülevaateid, siis ei jää Sinu pangakontole sularahaga “kiirlaenu jälge” ning küsimusi panga poolt, kui õige pea suuremat ja pikemaajalist laenu soovid.

Erinevad kiirlaenud Eestis

1. Credit24

Credit24 laenu taotlemise puhul on minimaalne laenusumma 50 eurot ja maksimaalne 5000 eurot.

Krediidi kulukuse määr (KKM) on laenu kogukulu aastase perioodi kohta, mis arvestab kõiki laenu väljastamisega kaasnevaid kulusid. Ehk teisiõnu KKM annab protsentuaalse indikatsiooni, kui palju konkreetne laen Sulle aastas maksma läheb. Credit24 puhul on selleks 27,24%. Minimaalne periood laenu võtmiseks on 3 kuud ja maksimaalne 5 aastat (60 kuud).

Credit24 kiirlaen

2. Ferratum

Ferratumi puhul on minimaalne kiirlaenu summa 100€ ning maksimaalne 5000€. Krediidi kulukuse määr on aga 2 korda kõrgem kui Credit24 puhul – 61,51% ning see on antud kiirlaenudest ka kõige kõrgem KKM.

Perioodi pikkuseks on 6 kuud- 8 aastat.

 

ferratum
3. Monefit

Monefiti kiirlaene saab võtta 150-10 000€ väärtuses. Krediidi kulukuse määr on 48,44% ning laenuperiood on 1 kuu kuni 4 aastat.

Monefit kiirlaen

4. Raha24

Raha24 laenusumma jääb vahemikku 100-5000€ ja krediidi kulukuse määr on üsna madal – 19,98%. Laenuperiood on 2 kuud kuni 5 aastat (60 kuud).

Raha24 kiirlaen

5. Bondora

Bondora pakub laene summas 500-10 000€ ning krediidi kulukuse määr on selle kiirlaenu puhul 31,85%. Laenuperiood on 3 kuud kuni 5 aastat ehk 60 kuud.

Bondora kiirlaen

6. Bigbank

Bigbank, nagu nimigi ütleb, pakub kõige suuremat kiirlaenu. Nimelt saab võtta laenu vahemikus 500-25 000€. Krediidi kulukuse määr on kusjuures üsna madal – 21,16% ning laenu saab võtta 6 kuuks kuni 10 aastaks.

Bigbank kiirlaen

7. Inbank

Inbanki laenusumma jääb 300 kuni 10 000€ vahele. Krediidi kulukuse määr Inbanki laenu puhul on 29,39% ja periood on 6 kuud kuni 6 aastat.

Inbank kiirlaen

8. TF Bank

TF Bank pakub kiirlaene, mille puhul minimaalne laenusumma on 1000 eurot ja maksimaalne 15 000 eurot. Krediidi kulukuse määr on selle laenupakkuja puhul kõige väiksem – 18,37%. Minimaalne laenuperiood on 1 aasta ja maksimaalne 7 aastat.

TFBank kiirlaen

9. Coop Pank

Coop Panki kiirlaenude laenusumma on 300- 3500€ ning krediidi kulukuse määr on 25,05%. Laenuperiood on 3 kuud kuni 2 aastat.

Coop Pank kiirlaen

10. SMSraha

SMSraha kiirlaenu laenusumma on 300-5000€. Krediidi kulukuse määr on samas üpris kõrge – 49%. Laenuperiood on 1 aasta kuni 36 kuud ehk 3 aastat.

SMSraha kiirlaen

11. SMSmoney

SMSmoney ja SMSraha on üsna sarnaste tingimustega – seda seepärast, et mõlemad on sama firma ehk Placet Group OÜ all. Ka selle kiirlaenu laenusumma jääb 300-5000€ juurde. KKM on samamoodi 49% ja laenu saab võtta 1 kuni 3 aastaks (36 kuud).

Smsmoney kiirlaen

12. Creditstar

Creditstari pakutav laenusumma on 50-5000€, KKM on samas üsna kõrge – 56% ja laenu saab võtta üheks kuuks kuni kolmeks aastaks.

Creditstar kiirlaen

13. Boonuslaen

Boonuslaenu laenusumma on 100-5000€. KKM on samuti kõige kõrgem nagu Ferratumi puhulgi – 61,51%. Kiirlaenu periood on 1 kuu kuni 5 aastat (60 kuud).

Boonuslaen kiirlaen

14. Omaraha

Omaraha laenu summa on 50-10 000€ ja krediidi kulukuse määr on üsna madal – 23,70%. Laenu saab võtta kolmeks kuuks kuni viieks aastaks (60 kuud).

Omaraha kiirlaen

15. BestCredit.ee

BestCredit.ee puhul kiirlaen on saadaval summas 200-5000€. KKM on 34,49% ja laenu saab võtta kolmeks kuuks kuni viieks aastaks (60 kuud).

Bestcredit kiirlaen

16. Credit.ee

Selle kiirlaenuandja minimaalne laenusumma on kõige kõrgem ehk 2050€, maksimaalne summa on 5000€. KKM on üsna kõrge – 47,81% ja laenu saab võtta kolmeks kuuks kuni viieks aastaks (60 kuud).’

Credit kiirlaen

17. Punk Finance

Punk Finance pakutav kiirlaen on summas 500-15 000€. KKM on selle laenuandja puhul 31,63% ja laenu perioodiks on 3 kuud kuni 5 aastat (60 kuud).

Punk finance kiirlaen

Kuidas kiirlaen valida?

Eelmainitud valikutest parimat kiirlaenu kahjuks välja tuua ei saa, kuna see oleneb sinu enda valikutest ja soovidest.

Laenu valikul tuleks mõelda, millises summas on laenu vaja, mis oleks sobiv tagasimaksete summa ja periood ning arvestada tuleb kuuks fikseeritud intressimääraga ja sellega, et peaaegu igale kiirlaenule lisandub ka lepingutasu.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et kiirlaen ei ole alati parim lahendus, kuna neil on kõrge intress.

NB! Enne kui allkirjastad krediidilepingu

1. Varu aega, et teha laenutaotlus vähemalt kolmele erinevale kiirlaenu pakkujale.

2. Üle 6 kuulise laenuperioodi puhul kaasa võrdlusesse ka väikelaenud. Neil on reeglina madalam intressimäär.

3. Madalaima intressimääraga laenupakkumine ei pruugi olla kogukulult soodsaim. Uuri alati kõrvalkulude kohta.

4. Võta teadmiseks, et krediidi kulukuse määr (KKM) näitab kõige täpsemalt kui kulukas on laenuleping ühe aasta kohta.

Kas kiirlaenu võtmine minevikus mõjutab eluasemelaenu saamist?

Eluaseme- või kodulaen, mis pakub võimalust päris oma kodu soetada, puudutab suurt osa ühiskonnast paljudeks aastateks.

Kodulaenu periood on pikk ja igapäevaelu täis ootamatusi. Näiteks võib juhtuda nii, et märkad muude kohustuste kõrvalt, et elutoa tapeet vajab vahetamist, saunakatus järgmist talve üle ei ela või on tarvis uut autot.

Kui korraga vajalikku rahasummat välja käia ei saa, vaadatakse sellises olukorra tihti kiir- või väikelaenu suunas, mis just ootamatuks rahavajaduseks loodud ongi.

Tänapäevased kiirlaenud ei ole enam sellised nagu vanasti.

Kiirlaenu olemus on aastatega muutunud.

Kurikuulsaks saanud SMS laenu, mida lihtsa tekstisõnumi vastu üsna kliendivaenulikel tingimustel sai ning mis suure hulga laenajaid hoolimatu laenamise ja meeletult kõrgete kulude järel laenuvõlga jätsid, enam eriti ei leia.

Tänaseks on olukord hoopis teine: krediidi kulukuse maksimum määra ja laenupakkujate tegevust kontrollib rangelt Finantsinspektsioon.

Konkreetne KKM info ja tingimused peavad olema selgelt nähtavad ning pakkumised koostatud laenamise head tava silmas pidades.

Seega laenamine väiksematelt laenupakkujatelt on samuti tänapäeval üsna turvaline.

Tänapäeval on kiirlaen muutunud lihtsalt mugavaks võimaluseks kiire ja ootamatu rahavajaduse katmiseks.

Üldiselt ei ole kiir- ja väikelaenu võtmiseks tarvis tagatist, mis aga ei tähenda, et neid laene kergekäeliselt igaühele antakse.

Laenuavalduse järel käib süsteem läbi laenaja finantskäitumise ja krediidihäired ning jälgides eetilise laenamise põhimõtteid, saab laenuraha oma kontole siiski vaid klient, kes laenukoormusega kenasti toime tulema peaks.

Kiirlaen pangast vs väiksemalt krediidipakkujalt – mõtle läbi oma valikud

Kiir- ja väikelaenude väiksemad pakkujad on oma tingimustes tihti kliendi jaoks paindlikumad ja raha laenamise protsessis kiiremad. Seetõttu on laenuvajaduse eel alati mõistlik küsida enda käest:

 • Kui suurt summat mul vaja on?
 • Mille jaoks ja kui kiirelt laenu vajan?
 • Kust saab laenu kõige parematel tingimustel (ehk mis krediidiandja KKM kõige mõistlikum on)?

Kui Sul on tõesti ootamatu vajadus kiire ja ilma tagatiseta väikelaenuks, võta kindlasti laenupakkumisi lisaks pankadele ka väiksematelt krediidipakkujatelt.

Tutvu laenutingimuste ja pakkumises toodud KKM-iga, mis annab Sulle hea ülevaate laenu kallidusest.

Vahel võib just väiksem krediidipakkuja Sind oma paindlike tingimuste ja kiire tegutsemisega üllatada.

Üks võimalus oma raha kokku hoida on just hea laenupakkumise kasuks otsustada! Ja sellises olukorras – tõestuseks madalam KKM ja väiksemad kulud – on pangale alternatiivsest kanalist laenu võtmine igati põhjendatud.

Kas kunagine kiirlaen takistab tänast kodulaenu saamist?

Kui laenu võtmine on ühekordne ja konkreetse vajaduse põhine (nt tervis, kodu, auto vms), vaadatakse seda hiljem pangas kodulaenutaotluse kõrval hoopis teise pilguga kui igakuiseks elamiskuludeks võetavat kiirlaenu.

Ei ole saladus, et varasemat finantskäitumist nii pangad kui teised laenupakkujad taotluse järel kliendi kohta uurivad.

Tõsisema luubi all on viimase paari aasta finantsajalugu.

Nähes sealses rahakäitumises kiirlaenu, võivad pangad lisainfot uurida – teinekord nõustuvad ka nemad, et väikelaen oligi just Sinu kirjeldatud keerulises olukorras parim võimalik lahendus.

Mida pangad räägivad?

Kiirlaenuandja Raha24 küsis Swedbank’i esindajalt, kas ja kuidas minevikus võetud kiirlaen tänaseid suuremate laenude – eelkõige kodulaenu – otsust mõjutavad. Toome välja panga esindaja vastuse muutmata kujul:

Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma:

„Inimeste tarbimisharjumused on erinevad ning sellest lähtuvalt pakutakse ka erineva otstarbega laenutooteid. Iga võetud laen on aga kohustus, mistõttu soovitame laenata mõistlikult, et võetud kohustused oleksid jõukohased. Pangana laenu väljastades analüüsime eelkõige sissetulekuid ja juba võetud kohustuste tasumist, eesmärgiga hinnata uue laenu jõukohasust. Kiirlaenu võtmine võib laenuotsusele mõju avaldada, kui on näha, et inimesel on rahavoo juhtimisel probleeme ja suurema laenukohustuse võtmine pole mõistlik.“

Laenata tasub vastutustundlikult

Kiirlaen võib tänases mugavas maailmas tunduda lihtne ja kiire raha, kuid laen on siiski abimeede ootamatuteks väljaminekuteks, mille leevendamine aitab pikas perspektiivis elukvaliteeti parandada. Sellises olukorras kiir- ja väikelaenu võtmine Sinu tulevasi laenuotsuseid suures pildis ei mõjuta. Küll tasub olla ettevaatlik hooletuks laenudeks ning igal võimalikul moel maksehäiretest hoiduda. Mitte ühtegi laenu ei tohiks võtta kergekäeliselt ja läbimõtlemata!

Läbimõeldud otsuse saad kenasti ka panga esindajale ära selgitatud, põhjendamatu laenamine aga võib Sulle pikas perspektiivis kahjulikuks osutuda.

Seega mõtle läbi millises summas, kui pikaks perioodiks ja milline tagasimaksete summa on sulle sobiv.

Lisaks pea nõu finantseksperdi, pere ja kiirlaenu pakkujaga enne laenu võtmist.