Skip to content

Lühidalt Kreditexist

Kreditex ei ole küll paljudele tuntud nimi, kuid tegemist on üsnagi maineka ettevõttega, keda on tunnustanud ka Finantsinspektsioon 2016. aasta lõpus krediidiandja tegevusloaga.

Tegemist on tagatise alusel laene väljastava laenufirmaga, mis tähendab, et laenu saamiseks peab ALATI olema tagatis. Sellega seoses pakub Kreditex nii hüpoteeklaene kui ka autolaene ning neile lisaks on mitmeid krediiditooteid ka ettevõtete jaoks.

Traditsioonilistele laenudele lisaks kuulub Kreditexi gruppi ka Kreditex Ühisraha bränd, mis pakub tugevat konkurentsi vanadele P2P “haidele” Omarahale ja Bondorale. Tänu mitmetele ahvatlevatele tingimustele tõotab Kreditexi Ühisraha pakkuda tõsist konkurentsi.

Kreditex on küll üsna uus ettevõte Eesti laenuturul, kuid on juba leidnud rohkelt poolehoidjaid nii oma laenutoote kui ka ühisrahastuse tõttu. Kreditex on ühtlasi seni esimene hüpoteeklaenudele keskenduv Eesti laenuandja, kes hiljem lisas juurde väikelaenud ühisrahastuse kaudu.

See tähendab, et Kreditexis saab igaüks registreeruda ka selleks, et hakata investoriks.

Kreditex

Väikelaen

Mis on väikelaen?

Väikelaen on tagatiseta laen, mis sobib erinevaks otstarbeks nagu näiteks ettevõtluseks, reisimiseks, hariduse rahastamiseks, suuremate kaupade ostuks ja muude ootamatute või planeeritud kulude katteks.

Kes võib taotleda väikelaenu?

Väikelaenu võivad taotleda nii era- kui juriidilised isikud. Eraisik peab olema Eesti kodanik või omama elamisluba, vähemalt 18 aastat vana ja tal peab olema põhitöökoht või muu stabiilne sissetulek. Aktiivsed maksehäired ei ole lubatud. Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu eelnevast tegevusest.

Millises summas ja perioodiga väljastatakse väikelaenu?

Väikelaenu ehk tagatiseta laenu väljastatakse summas 300 € kuni 10 000 €, tagasimakse perioodiga 3 kuud kuni 5 aastat.

Väikelaenudel saab laenulimiit olla kuni 5000 €.

Väikelaenu võib maksta annuiteet graafiku järgi. Annuiteetgraafiku alusel makstakse laenu põhiosa kogu perioodi jooksul koos intressiga.

Kuidas taotleda väikelaenu?

Väikelaenu taotlemiseks täida taotlus SIIN. Positiivse otsuse korral saad lepingu sõlmida digitaalselt või külastades Kreditexi kontorit. Raha laekub Sinu kontole üldjuhul ühe tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist.

Kreditex kodulaenud ja hüpoteeklaenud

Ei saa sugugi kurta, et Kreditexi hüpoteeklaenude valik oleks kitsas. Hüpoteeklaenud on jaotatud kolme kategooriasse:

 • S-laenud – laenusumma on 3000 – 10 000 eurot
 • M-laenud – laenusumma ulatub 50 000 euroni
 • L-laenud – summa võib olla maksimaalselt 200 000 eurot.

Kõigil kolmel juhul on laenuperioodiks maksimaalselt 15 aastat, mis on võrdlemisi pikk aeg võrreldes nii mõnegi teise laenufirmaga. Väiksemate laenude korral saab aga tagasi maksta summa juba 3 kuu pärast.

Lisaks neile kolmele “laenupaketile” võimaldatakse laenude refinantseerimist, sedagi täpselt samadel tingimustel, mis nende teised hüpoteeklaenud: intress on alates 10%, periood kuni 15 aastat ning summagi kuni 200 000 eurot.

Ehkki Kreditexi hüpoteeklaenu intress on selgelt pangapoolse kodulaenu intressist kõrgem, on tegemist ühe Eesti kõige soodsama hüpoteeklaenuga.

Kreditexi laenud

Kreditex on keskendunud kinnisvaralaenude väljastamisele ning on kiire ajaga ka saanud üsna tuntuks, kuna ettevõte pakub laene üsna paindlikel tingimustel.

Kuigi Kreditex on keskendunud hüpoteeklaenudele, pakutakse ka autoliisingut, mis võib hästi sobida neile, kellel on olnud raskuseid pangast liisingu saamisega.

Alljärgnevalt leiad põgusa ülevaate Kreditexi olulistest laenuteenustest ning nende tingimustest.

Autoliising Kreditexist

Kui soovid parasjagu uut autot hankida, siis aitab Kreditex ka sellega. Autoliisingu summa võib ulatuda lausa 30 000 euroni, mis peaks olema enamgi kui piisav, et hankida endale korralik sõiduvahend. Tingimused on seejuures alljärgnevad:

 • Omafinantseering on minimaalselt 10%
 • Sõiduki vanus ei mängi mitte mingisugust rolli
 • Liisinguperiood on maksimaalselt 6 aastat
 • Minimaalne intress on 2% kuus, seega 24% aastas

Kui on soov saada laenu auto tagatisel, saab ka seda samadel tingimustel nagu liisingu puhul. Ainus erinevus on see, et laenusumma ulatub 80%-ni sõiduki turuväärtusest.

Mida annab Kreditex ettevõtetele?

Kui eelnevad kaks laenukategooriat on mõeldud eraisikutele, siis täpselt samasuguseid laenutooteid pakutakse ka ettevõtetele. Nii laenusumma, laenuperiood kui ka laenuintress on samad ka ettevõttele!

Erilise võimalusena on võimalik aga Kreditexi abil osta kinnisvara oksjonilt.

Võrdlemisi soodsa intressi ja paindlike summade tõttu võib Kreditex olla kahtlemata abiks neile, kes soovivad teha suurema ostu ja ei saa näiteks pangast parasjagu laenu.

Kuna tegemist on hüpoteeklaenudega, ei ole laenufirma seadnud takistuseks ka võlgnevuste olemasolu, mis tähendab, et kui sul on tekkinud võlgnevusi, siis võid saada Kreditexist ikkagi laenu, et oma olemasolevad võlad tagasi maksta!

Kreditexi ehituslaen nii eraisikutele kui ettevõtetele

Kreditex lisas oma teenuste hulka 2019. aastal uue laenuvõimaluse nimega ehituslaen. Selle laenu näol on tegemist tavalise hüpoteeklaenuga, mida antakse nii eraisikutele kui ettevõtetele eesmärgiga finantseerida kinnisvara remonti, renoveerimist ja arendust.

Ehituslaenu saamine pole ka sugugi keeruline. Peamiselt tuleb lihtsalt tõestada oma sissetuleku olemasolu, ettevõte peab tõestama positiivse rahavoo olemasolu. Kuna portaal nõustub rahastama ka äriprojekte, ulatub ehituslaenu summa 10 000 eurost 2 miljoni euroni, tagasimakseperioodiga 6 kuud kuni 5 aastat.

Kreditexi ehituslaenul on veel üks eriline omadus: laenusumma kokkusaamiseks kaasatakse investoreid. Ehituslaen on Kreditex Ühisraha portaali teenus ning teadupärast tegutseb portaal ühisrahastuse põhimõttel, seega finantseerivad investorid ehituslaenu.

Ehituslaenu saamiseks on eelkõige vajalik tagatise seadmine. Tagatiseks on üldiselt see ehitis, mille jaoks laenu küsitakse, aga ära ei öelda ka mõnest muust Eesti kinnisvarast. Kinnisvarale seatakse hüpoteek, just nagu tavalise kinnisvaralaenu korral.

Kuna Kreditex on tuntud oma paindlikkuse poolest, on täiesti võimalik, et ettevõte annab laenu isegi siis, kui pank on sulle juba eitavalt vastanud. Tänu sellele on ka Kreditexi ehituslaen väga eriline võimalus.

Kreditexi Ühisraha peamised tingimused

Peamised Ühisraha tingimused laenuvõtjale:
 • Laen on tagatiseta ning ulatub 5000 euroni;
 • Kuni 2000 euro laenamisel saab isikutuvastuse teha interneti kaudu – pole vaja isikutuvastust teha Omnivas või kuskil mujal;
 • Raha kantakse kontole 1 päeva jooksul.
Peamised boonused investorile:
 • Sarnaselt laenuvõtjatele saab rahulikult toimetada isikutuvastuseks kodust lahkumata, kui investeeringud jäävad alla 2000 euro.
 • Teenida võib kuni 15% aastas intressi.
 • Investeerida saab alates 10 eurost.
 • Ise ei pea tulumaksu deklareerima – seda teeb portaal ise!

Viimane funktsioon on seejuures ka kõige unikaalsem. Seni on paljudele investeerimishuvilistele pakkunud peavalu just deklareerimine, kuid nüüd saab investeerimisega alustada ka ilma igasuguse finantskogemuseta. Saad reaalselt avada konto ja alustada 10 euroga! Investeerimisotsuste tegemise teeb mugavaks portaali reitingusüsteem ning muidugi ka tegeldakse võimalike probleemidega ise. Investorid ei pea selle pärast muretsema.

Uuri kindlasti lähemalt nende kodulehelt ning samuti võib nendega julgelt ühendust võtta telefonitsi või kas või kontorisse minnes.

Kreditexi Ühisrahal on aga üks miinus – reservfond. Kuni 2018. aasta mai alguseni tagastati Reservfondist 90% investeeringu põhiosast juhul, kui investeering läks “hapuks”. Paraku aga langetati piiri 80%-ni, mis võib investorite jaoks tekitada ebakindlust ja jätta ebasoodsa investeerimiskeskkonna mulje.

Korduma kippuvad küsimused Kreditexi kohta

Kuidas arvestatakse laenuintressi?

Laenuintressi arvestamisel lähtub ettevõte tegelikust päevade arvust kalendrikuus ja 360-päevasest aastast.

Kas laenu saab kätte sularahas?

Kreditex Ühisraha ei väljasta laene sularahas. Raha kantakse Laenusaaja pangakontole.

Kuidas ja kuhu tasutakse Laenu tagasimakseid?

Laenu tagasimaksed on fikseeritud kuumaksed. Laenusaajal tuleb teostada Laenulepingu graafikujärgne ülekanne oma isiklikult pangakontolt Ühisraha OÜ pangakontole Laenulepingus toodud rekvisiitide alusel. Makserekvisiite saab samuti vaadata oma iseteeninduskeskkonnast.

Kuidas saab ettevõtte alt laenu taotleda?

Ettevõttena võib laenu taotleda ainult käenduse olemasolul. Käendaja saab olla eraisik, kes on ettevõttega otseselt seotud (juhatuse liige). Ettevõte peab olema registreeritud Eestis, sellel peab olema võimalik näidata positiivset rahavoogu. Laenu taotlemiseks tuleb täita taotlus ja Teiega võetakse peatselt ühendust.

Kas laenutaotlust saab tühistada?

Laenusaaja võib igal ajahetkel enne lepingu jõustumist laenutaotluse tühistada.

Kas laenu saab lõpetada ennetähtaegselt?

Laenusaajal on õigus tagastada Laen osaliselt või täielikult enne maksegraafikus sätestatud tähtaega. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Kas Laenusaaja saab muuta oma laenulepingu tingimusi?

Laenusaaja võib Laenulepingu kehtivuse ajal muuta järgmisi tingimusi: ühekordselt tagasimakse kuupäeva, lepingu tähtaega ja samas ka taotleda maksepuhkust perioodiks 30, 60 või 90 päeva. Selle jaoks tuleb esitada vastavasisuline avaldus e-posti aadressile info@uhisraha.ee.

Mis on krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr on informatiivne näitaja, mida arvutatakse aastase protsendina ning mis näitab laenu kasutamisest tulenevat kogukulu kliendi jaoks (intress, laenulepingu sõlmimise tasu, muud võimalikud tasud).

Mis on maksepuhkus?

Maksepuhkus on periood, mille jooksul Laenusaaja maksab ainult intressi, ilma laenu põhiosata.

Kas ma saan laenu taotleda, kui mul ei ole tööd?

Laenu taotlemiseks peab Teil olema püsiv töökoht või muu stabiilne tuluallikas.

Kasulik info

Sobiva laenu valimiseks kasuta laenukalkulaatorit.

See on kõige lihtsam ja kiirem viis, kuidas arvutada laenu kogumaksumus, näha intressi tegelikku suurust ning laenu kogukulu laenuperioodi jooksul. Samas pea meeles, et arvutus on ligikaudne ning võib erineda sulle pakutavatest tingimustest.

NB! Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga!