Skip to content

SMSmoney on Placet Group OÜ all tegutsev laenuandja, mis tegutseb Eestis alates 2005. aastast. Grupile kuuluvad Eestis veel sellised kiirlaenuplatvormid nagu smsraha.ee, laen.ee ja autokiirlaen.ee. Grupp tegeleb ka Leedus ja Poolas.  

Krediitkaardi võimalus

Intress alates 1.5%

Tasuta maksepuhkus 3 kuud

Mugav tagastamine

Mis teenuseid SMSmoney pakub?

Erakliendid saavad SMSmoney kaudu taotleda krediidikontot, kiirlaenu, tarbimislaenu ja soovi korral ühendada erinevad laenud üheks refinantseerimise abil.

SMSmoney on üks väheseid, kes veel pakub veel kiirlaenu selle nime all. Nende tarbimislaenust eristab kiirlaenu väiksem võimalik laenatav summa ja lühem tagasimakseperiood.  Smsmoney pakub selleks laenu summas 200 kuni 900 eurot. Laenu on sul võimalik tagasi maksta 30 päeva kuni 1 aasta jooksul. Raha kantase pangaarvele ning hiljem on võimalik veel laenu juurde taodelda. 

Kui kiirlaenu summa jääb sinu nõudmiste jaoks pigem väikseks ning vaja on katta tekkinud suuremaid kulutusi, siis sobib selleks hästi tarbimislaen. Näiteks soovid soetada uut autot, teha korteris remonti või oled juba pikemat aega unistanud puhkusest või maailmas reisimisest?

Smsmoney pakub selleks laenu summas 200 kuni 7500 eurot. Laen tuleb tagasi maksta 5 aasta jooksul. Kindel eelis võrreldes kiirlaenuga on ka palju madalam intress – selleks on 17,9% aastas.

Võrreldes tarbimislaenuga saab taodelda ja väiksemas summas laenu, millele on iseloomulik lühike tagasimakseperiood. Nii saad ise valida, mille jaoks raha kasutad ning selle laenu puhul pole vaja ei tagatist ega käendust. Võimalik on laenata 100 kuni 1000 eurot ning laenu tagasimakseperiood on 30 päeva kuni 15 aastat. 

Kui soovid laenata palju suuremat summat, siis tasub kaaluda tagatislaenu. Tagatislaen on, nagu ka nimi ütleb, tagatisel laen – sel juhul koormatakse laenusaaja kinnisvara laenu tagasimakse tagamiseks hüpoteegiga. Laenusaaja saab ise valida, mida antud laenuga teeb – olgu see siis muu kinnisvara ostuks, remondi tegemiseks, äri arendamiseks või muu. Laenu eeluseks on pikk tagasimakseperiood ja madal intress, muutes ka olemasolevate kõrgema intressimääraga finantskohustuste refinantseerimise hulga lihtsamaks.

Laenu taotlemiseks tuleb täita Smsmoney veebileheküljel kinnisvaralaenu taotlus ja esitada andmed. Kinnisvara hindamisakt ei ole kohustuslik – kusjuures Smsmoney hindajad teevad selle tasuta.

Krediidikonto puhul määratakse sulle laenulimiit, mille piires saad krediiti taotleda. Laenulimiidi summa võid kasutusele võtta maksimaalses mahus või, kui nii suurt summat vaja ei lähe, siis osaliselt. Laenulimiidi ulatuses on summa korduvkasutatav ehk siis kasutusele võetud raha saad pärast laenu tagasi maksmist vajadusel uuesti kasutusele võtta. Krediidikonto juurde on sul võimalik võtta ka krediitkaart.  Kui laenu tagasimaksmisega tekib raskusi, on võimalik võtta tasuta maksepuhkus kuni 3 kuud.

Kui sul on juba enda nimele võetud paar laenu, saad need kõik Smsmoney juures ühendada. Peale refinantseerimist on sul vaid üks laen ja madalama kuumaksega. Lisaks tuleb vaid üks arve kord kuus – nii pea näpuga järge ajama, et kas iga laen sai ikka makstud. Tagasimakseperioodiks on 6 kuud kuni 6 aastat. Maksimaalne summa on kuni 15 000€ ning intress alates 15%.

LHV eralaenu eesmärk on anda võimalus inimestel rahastada enda olulisi ettevõtmisi. Olgu selleks osta või renoveerida kinnisvara, sisustada kodu, finantseerida suuremaid väljaminekuid või investeerida kinnisvara tagatisel. See laen sobib nii ettevõtete omanikele kui ka kinnisvara ostjatele ja investeerijatele. Näiteks suvekodu ostuks finantseerib LHV kuni 70% suvekodu väärtusest koos laenu graafikuga kuni 30 aastat ja intressiga alates 4,1% + euribor. Täpse kuumakse saab arvutada kodulehel. 

Sul on kogenunud mitmeid järelmakse ja laene? Liida neid kokku üheks paremate tingimustega LHV-s. Hea intress, selge ülevaade ja parim teenindus. Lepingutasu ja igakuine haldustasu 0€.

LHV pank pakub veel ka ettevõtete laene nagu arvelduslaen, käibekapitali laen, investeerimislaen, ettevõtete omandamise laen kui ka laene korteriühistutele. Väiksemate arenguhüpete toetamiseks tasub kaaluda mikrolaenu, mida saab taodelda summas 5000 kuni 50 000 €.

Millised on SMSmoney laenutingimused?

Krediidikonto, mis on saamas kaasaegseks alternatiiviks kiirlaenule, maksimaalseks limiidiks on 5000 €, väikseim laenatav summa on 300 €. Valitud krediidilimiiti saad kasutada kogu summa ulatuses korraga või osade kaupa – nii nagu sul parasjagu vaja on. Krediidikonto saad vormistada tasuta ning intressi maksad ainult kasutatud summa pealt. Pärast kogu laenusumma tagasimaksmist jääb krediidikonto aktiivseks ja saad seda vajadusel uuesti kasutada.  

SMSmoney valikus oleva tarbimislaenu maksimaalne laenatav summa on 7500 € ja kiirlaenu puhul 1000 €. Tarbimislaenu intress on alates 17,9 % aastas. Täpsed laenutingimused saad taotluse esitamise järel. Laenu tagasimaksmise perioodi osas on nad panindlikud. Saad ise valida, kas võtad laenu 30 päevaks või 36 kuuks.  

SMSmoney tarbimislaenu saamiseks pead sa olema vähemalt 18-aastane ning sul peab olema regulaarne sissetulek. Samuti pead end isikut tõendava dokumendiga tuvastama.  

Laenu taotlemine on väga lihtne – kõiki SMSmoney laenusid saad taotleda nende kodulehel. Selleks peab sul olema konto, kuid esimest korda taotlust täites saad ka selle ilma suurema vaevata ära teha. Edaspidi saad laenu taotleda ja lepingutega seotud infot vaadata iseteeninduses.  

Enne laenu taotlemist veendu oma maksevõimekuses, sest hiljem, kui tekivad makseraskused ning sa laenu tagasi tasuda ei suuda, hakkavad jooksma viivised ning halvemal juhul pöördutakse sinu vastu inkassosse või kohtusse ning lähed maksehäirega kirja Maksuametisse.

Näide Smsmoney tingimustest ning lõppsummast: 1000 € laenamisel tähtajaga 50 kuud, fikseeritud intressimäär 18 %, krediidi kulukuse määr 19,75 %, lepingutasu 0 €, tagasimaksete summa 1387,75 € ja tarbija poolt makstav kogusumma 1387,75 €. Tulenevalt laenusumma suurusest ja laenuperioodi pikkusest võib aastane maksimaalne intressi määr olla 18 % kuni 40,00 %. 

Jah, laenatud summa võid sa osalised või täielikult tagastada ka enne maksetähtaega. Kuigi intressi tagasimaksetelt säästad ennetähtaegse tagastamisega, siis tuleb sul siiski tasuda 1% ennetähtaegselt tagasimakstud laenusummalt kui ennetähtaegse tagasimaksmise ja lepingu lõppemise vaheline periood on pikem kui üks aasta ja 0,5% kui tagasimaksmise ja lepingu lõppemise vaheline periood on alla ühe aasta. 

SMSmoney on üks väheseid, kelle toodete seas leidub traditsiooniline SMS laen ja kiirlaen. Samas, ka nemad toovad välja, et näiteks nende tarbimislaenu intress on palju väiksem kui kiirlaenul. Uue teenusena on neil krediidikonto, mille juurde saab ka võtta krediitkaardi, mis võimaldab samuti ootamatuid kulusid katta ja seda veidi väiksema intressiga kui kiirlaenu puhul. 

Sul on veel küsimusi? Smsmoney veebilehel on olemas abikeskus, kus leiad vastused kõikidele sageli küsitud küsimustele. Lisaks on olemas veebis ka vestlusrobot, mille käest nõu küsida. Lisaks saab veel helistada infoliinile, mis on avatud E-R 8:00-20:00 ja L-P kl 10:00-18:00. Kontori aadress Fr R Kreutzwaldi 4, Tallinn, 10120 ja e-post klienditugi@placetgroup.ee.