skip to Main Content

Kontaktandmed

Küsi laenu

Bondorast lühidalt

Bondora on küll rahvusvahelise haardega, ent Eesti juurtega ühisrahastusplatvorm, mis on tegutsenud aastast 2009. Bondora nimi hõlmab endas sõnu “bond” ja “ora”, mis tähendavad otsetõlkes “ühenda” ja “raha” – seega on see ühisrahastusplatvormi jaoks ideaalne nimi.

Ühisrahastusplatvorm tähendab lihtsalt öeldes seda, et lisaks raha laenamisele saavad kasutajad Bondora kaudu ka teiste inimeste laenudesse investeerida.

Lisaks Eestile väljastab Bondora laene Hispaanias ja Soomes.

Bondora Laen

Bondora plussid

 • laenupakkumine 1 minutiga
 • taotletav summa 500–10 000 €
 • raha kätte samal päeval
 • tagatiseta laen
 • reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt
 • lihtne taotlemine interneti teel

Miks laenata Bondorast?

Taotle laenu kus tahes ja millal iganes

Elus juhtub tihti ootamatud olukordi – näiteks võib järsku auto vajada kulukat parandust või pesumasin lakata töötamast. Sellised olukorrad võivad juhtuda väga ootamatult ja keegi meist pole nende eest kaitstud. Isegi kui oled varasemalt rasketeks aegadeks raha kõrvale pandud, võib seda vaja minna mõneks teiseks otstarbeks või sellest võib jääda puudus. Just seetõttu ongi laenud kasulikud ning tihtipeale teisiti ei saagi.

Bondoras saab laenutaotlust esitada isegi öösel ja riiklikel pühadel ning laenutaotlus on täies ulatuses internetis täidetav. Nii on võimalik laenu taotleda isegi näiteks kell 3 öösel voodist lahkumata ja saada laenu kätte vaid nutitelefoniga.

Taskukohane ja personaalne

Bondora ei paku kõikidele klientidele ühtset lahendust nagu seda traditsioonilistes pankades tehakse. Alates asutamisest (2009) on Bondora võitnud mitmeid auhindu uuenduste ja rahaasjade alternatiivse korraldamise eest.

Tasub mainida, et Bondoral on väga mõistlikud intressimäärad ning kõik tehtud laenupakkumised on personaalsed ja põhinevad iga kliendi vajadustel ja nõuetel.

Kiire

Taotlust on võimalik täielikult täita internetis. See võtab aega vaid 5–10 minutit ning esmase laenupakkumise saab juba 1 minuti pärast. Bondora kliendid saavad kiireid laenupakkumisi iga päev ööpäevaringselt ning taotluse saab esitada ka näiteks nutitelefonis.

Kuid kiirus ei tähenda ilma turvalise platvormita midagi – Bondora tagab selle, et kõiki sisestatud andmeid käsitletakse kiirelt ja turvaliselt.

Võimalus valida sobilik igakuine tagasimakse

Pärast laenutaotluse esitamist saad kiirelt esialgse laenupakkumise. Kõik pakkumised põhinevad Sinu krediidiajalool. Saad nende seast valida just endale sobiva igakuise tagasimakstava summaga pakkumise.

Peale seda on aega 72 tundi, et valida sobiv laenupakkumine ja igakuine tagasimakse. Kui see aeg möödub ilma valikut tegemata, tühistatakse laenutaotlus automaatselt ja Bondora ees ühtegi kohustust laenu võtta ei teki.

Õiglane ja usaldusväärne

Bondora koolitatud laenuspetsialistid vaatavad üle kõik taotlused ning andmeid ei jagata kolmandate osapooltega. Enamasti vaadatakse saabunud taotlused üle paari tunni jooksul.

Bondora jaoks on inimeste laenutaotlused prioriteediks – laenutaotlusi vaadatakse üle 7 päeva nädalas ning erandeid ei tehta ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

Lisatasud puuduvad

Kui oled laenutingimustega nõustunud, kantakse laenusumma automaatselt kinnitatud pangakontole. Sõltuvalt pangast võib ülekanne aega võtta 1–3 tööpäeva.

Kui aga plaanid muutuvad, saab alati laenu ennetähtaegselt tagasi maksta ilma lisatasudeta. Peidetud lisatasusid Bondoral ei ole ning hirmutavate üllatuste vältimiseks on võimalik kõiki Bondora tasusid vaadata SIIT.

Bondora on kiirem ja vähem konservatiivne kui pangad

Pankadel kipuvad laenu andmiseks olema karmid tingimused ning laenuavalduste läbivaatamine võib võtta üsna palju aega. Kõikidel krediidiandjatel on kohustus kontrollida laenaja rahalist olukorda, kuid tänu Bondora uuenduslikule tehnoloogiale saavad nad sobiva laenupakkumise teha minutitega. Samas sarnaselt pankadele on nende laenupakkumised personaalsed ja mõistliku intressiga.

Erinev enamusest kiirlaenu pakkujatest

Krediidi kulukuse määrale on seadusega seatud ülempiir, kuid paljud kiirlaenu pakkujad kipuvad sellest maksimumi võtma. Reklaamitud mõõdukad intressimäärad on tihti suitsukate, et varjata kõrgeid lepingutasusid või kulusid laenu tagasimaksetega hilinemisel.

Bondora süsteem kalkuleerib iga laenaja andmete ja krediidiajaloo põhjal parima võimaliku intressimäära, mida nad suudavad pakkuda. Nagu ennem sai mainitud, siis neil ei ole varjatud tasusid mis annab kindluse, et valitud laenusumma koos lisatasudega on jõukohane tagasi maksta.

Kui oled juba võtnud mõne kiirlaenu, siis oleks mõistlik kaaluda nende laenude refinantseerimist Bondora laenu abil.

Kas tahaksid teada, milline on Sinu personaalne laenupakkumine? Seda saab vaadata Bondora lehelt tasuta ning vastuse saab lausa 1 minutiga.

Bondora Laen

Tingimused laenamiseks

Bondora 5 nõuet enne laenutaotluse esitamist on:

 1. Oled vähemalt 21-aastane
 2. Sul on pangakonto Eestis
 3. Sul on regulaarne ametlik sissetulek
 4. Sul pole maksehäireid
 5. Sul pole hasartmängu probleeme

Bondora laenu tingimused

 • Bondora laen on tagatiseta ja taotlemine toimub väga lihtsalt
 • 500–10 000 € 3 kuust kuni 5 aastani (laenuperiood 3 kuni 60 kuud)
 • Intressimäär alates 13,5% aastas
 • Krediidi kulukuse määr 25,11 kuni 50,85%
 • Laenu ennetähtaegne tagasimaksmine lisatasudeta
 • Igakuise laenu tagasimakse suuruse saad ise valida
 • Taotluse esitamine täielikult interneti teel
 • Soovi korral saad laenu kätte vaid nutitelefoni kasutades

Kuidas Bondorast laenu taotleda?

1. Registreeru ja täida laenutaotlus

Esita andmed personaalse laenupakkumise saamiseks. Tasuta laenutaotluse esitamine on lihtne, toimub täielikult interneti teel ning võtab kõigest 5 minutit.

2. Vali sobiv laenupakkumine

Vali enda võimalustele ja vajadustele vastav laenusumma ning tagasimakse periood.

3. Tuvasta ennast ja allkirjasta leping

Ühekordne isiku tuvastamine on vajalik esimese laenu saamisel. Raha kantakse pangakontole üle automaatselt pärast laenulepingu allkirjastamist.

Mis on B Secure?

B Secure on Bondora laenuvõtjatele mõeldud lisateenus, mis aitab ootamatusteks valmis olla. B Secure pakub paindlikkust laenutingimustes ja kaitseb Sind elu ootamatuste eest ning sobib kõigile, kel on Bondoras üks laen või rohkem.

B Secure’i aktiveerimine on lihtne – saad seda ise teha vaid 60 sekundiga! Kui B Secure on aktiveeritud, saad valida endale sobiva maksekuupäeva, pikendada või lühendada tagasimaksegraafikut ning isegi võtta laenu põhiosale maksepuhkust.

Teenus maksab kõigest 10 eurot kuus ning ei olene Sinu aktiivsete laenude arvust.

Kuidas toimub laenu tagasimaksmine?

Laenu tagasimaksmine toimub kord kuus vastavalt kokkulepitud maksegraafikule.

See fikseeritud summa võetakse igakuise maksena automaatselt Sinu Bondora kontolt kokkulepitud maksekuupäeval maha. Sinu ülesandeks on hoolitseda selle eest, et vastav summa oleks Sinu Bondora kontol enne laenu maksekuupäeva kätte jõudmist olemas, sest raha tuleb eelnevalt oma Bondora kontole kanda ise.

Bondora soovitab selle jaoks pangas püsikorralduse seadistamist, et ükski makse ei jääks vahele.

Kui teed ülekande enne maksekuupäeva, jääb summa Bondora kontole ettemakseks ning see seotakse automaatselt lepinguga, kui maksekuupäev kätte jõuab.

Bondora juhib tähelepanu sellele, et maksegraafiku maksepäevad võivad kuude lõikes erineda. Kui maksepäev langeb nädalavahetusele või riigipühale, on tähtajaks järgmine tööpäev.

Bondora sõnab: „Et maksed ei ununeks saadame sulle selle kohta e kirjaga ka meeldetuletusi või SMS sõnumeid.”

Kuid kui Sinu Bondora kontol on juba piisavalt raha järgmise kuumakse tasumiseks, ei saada nad eraldi meeldetuletust saabuva maksepäeva kohta.

Kui peaks tekkima olukord, et Sa ei suuda ajutiselt laenu tagasi maksta (näiteks töökaotuse korral), on Sul võimalik taotleda maksepuhkust. Sissetuleku vähenemise korral saad muuta maksegraafikut, pikendades laenu tähtaega ja vähendades seeläbi igakuiste kohustuste hulka. Samuti võid muuta makse tegemise kuupäeva, kui see peaks vajalikuks osutuma. Laenu hetkeseisu näed ja muudatusi saad taotleda, logides sisse Bondora kontole.

Lisainfo

Lisaküsimuste tekkimisel võta ühendust Bondora klienditoega.

Bondora AS:

 • Kontori aadress: A. H. Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, Eesti.
 • Registrikood 12831506
 • KMKR nr EE101252401

NB! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvu teenuse tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga!