skip to Main Content

Kontaktandmed

 • Juriidiline nimetus: BIGBANK AS
 • Registrikood: 10183757
 • Aadress: Rüütli 23, Tartu 51006
 • Telefon: +372 731 1333
 • E-post: info@bigbank.ee
 • Koduleht: bigbank.ee
Võta laenu

Bigbankist lühidalt

Bigbank on 100% Eesti kapitalile rajatud pank, mille peakontor asub Eestis, kuid on esindatud kokku 9 riigis üle Euroopa.

Ettevõte tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis ning Bulgaarias, ja osutab piiriüleseid teenuseid Saksamaal, Austrias ja Hollandis.

Ehkki Bigbank AS pakub ka hoiuseid, on ettevõtte peamine tegevus ikkagi suunatud ainult laenudele. See-eest on Bigbank oma laenud aga viimistlenud viimse detailini – pakutakse sisuliselt iga laenuvõimalust, mida vähegi ette võid

Laenud

Autolaen

Bigbank pakub autolaenu, mida saad kasutada endale meelepärase mootorsõiduki soetamiseks – olgu selleks siis auto, mootorratas, mootorpaat, purjeka või muu sõiduki ostuks. Bigbank pakub selleks laenu alates 500€ kuni 25 000€ tagasimaksega 6 kuni 120 kuud. Sellele lisandub veel igakuine lepinguhaldustasu ja lepingutasu.

Reisilaen

Oled alati unistanud reisimisest, kuid rahakott ei ole lubanud? Reisilaen on paindlik laen, mis pakub sulle võimalust reisida just endale sobivatel tingimustel ja ajal. Seda summas kuni 25 000€ ja intressiga alates 7,9% aastas. Tagasimakseperiood on 6 kuni 120 kuud.

Remondilaen

Oled soetanud omale uue kodu ning otsid sinna uut sisustust? Või soovid hoopis olemasoleva kodu vanad esemed välja vahetada või hoopis korrastada aeda? Bigbank pakub selleks võimalust kasutada remondi- ja sisustuslaenu summas kuni 25 000€. Laenuperiood on 6 kuni 120 kuud.

Koolituslaen

Kui soovid oma teadmisi täiendada või omandada uusi oskuseid, siis Bigbank pakub just selleks mõeldud laenu. Koolituslaen aitab endasse panustada laenusummaga kuni 25 000€ koos intressiga alates 7,9% aastas. Seda laenuperioodiga 6 kuni 120 kuud.

Perelaen

Bigbank pakub perelaenu kõikidele pereinimestele. Ise saate koos valida, kuidas laenu kasutate – kas pulmadeks, laste elukvaliteedi parendamiseks, tervise toetamiseks, kodu korrastamiseks või muu. Taotleda saad laenu summas 500 kuni 25 000€ kuni 120 kuuks. Laenul on fikseeritud intress, milleks on 9,3% aastas laenujäägilt.

Väikelaen

Väikelaenu puhul saad ise valida, mis otstarbel laenu kasutad. Võimalik on taas laenata kuni 25 000€ kuni 120 kuuks. Intressimäär on 7,9-19,19% aastas laenujäägilt. Bigbanki väikelaenude intressid on Eesti ühed madalaimad. Täida vaid taotlus internetis kodust lahkumata, lae üles 6 kuu kontoväljavõte, allkirjasta leping ning raha laekub kontole juba 24h jooksul.

Kodulaen

Ideaalne kodu ei pea jääma ainult unistuseks. Bigbanki laen võimaldab soetada endale oma ideaalne lihtsalt. Kusjuures Bigbank on ainuke laenuandja Eestis, mis pakub võimalust valida lisaks annuiteetgraafikule ka erigraafik. See võimaldab laenuperioodi alguses hoida igakuised maksad madalamana ning tagasimakseid suurendada perioodi lõpus. Alguses maksab pere ainult laenu intressimakseid ning alles seejärel hakkab tagasi maksma laenatud põhiosa koos intressidega. Nii saad ise valida, kuidas sulle ja/või su perele mugavam laenu tasuda on. Laenata on võimalik 25 000 kuni 500 000 € kuni 30 aastaks.

Laen kinnisvara tagatisel

Tegu on paindliku laenuga, mille abil on võimalik finantseerida suuremate plaanide teostamist. See laen sobib hästi kinnisvara seotamiseks ja renoveerimiseks aga ka muude väljaminekute jaoks. Tegu on üsna paindliku laenuga, mistõttu saad ise valida laenu otstarbe. Selleks saad laenata kuni 250 000€ intressiga 5,9% aastas.

Refinantseerimine

Soovid asendada oma laenu sobivamate tingimustega Bigbanki laenuga või liita erinevad kohustused üheks laenuks? Selle jaoks pakub Bigbank laenu refinantseerimise võimalust.  Kui sul on varasemalt juba olemas mitu laenu või järelmakset, on sul mõistlikum need refinantseerida. See tähendab seda, et koondad need ühe laenuandja juures üheks ning seda sageli ka parematel tingimustel. Nii pead tasuma ainult ühte kuumakset. Kui sul on olemas juba laen, mis on võetud kodupangast, tasub kindlasti võtta kõrvale Binbankist võrdlev pakkumine, sest kui Bigbank refinantseerib sinu laenu, pakuvad nad vähemalt 2% võrra paremat intressi.

Laenud ärikliendile

Kui otsid täiendavaid finantseerimise võimalusi ärikliendina, siis pakub Bigbank ka selleks mitmeid võimalusi. Näiteks arenduslaen on mõeldud elukondliku või ärikinnisvara ehitamiseks või renoveerimiseks. Laenata on võimalik kuni 30 000 000€ kuni 36 kuuks alates intressimääraga 5%. Sama laenusummaga on võimalik taotleda investeerimislaenu, mis on mõeldud pikaajaliste projektide finantseerimiseks. Sel puhul on intressimäär alates 3,7% ning laenuperiood kuni 20 aastat.

Kui oled huvitatud näiteks põllu- ja metsamaa ostust või rahastamisest, siis pakub Bigbank selleks laenu kuni 30 000 000 € intressimääraga alates 3,5%. Juhul, kui pigem soovid teha lühiajalisi finantseeringuid, siis pakub Bigbank ettevõtetele laenu kuni 3 500 000 € intressimääraga alates 5%. Kui oled ettevõte, kes eelistab kasutada limiiti osade kaupa ja just siis kui vaja on, siis sobib selleks ideaalselt krediidiliin, mille intressimäär on alates 3,7%. Kinnisvaraga on võimalik võtta ka hüpoteeklaen summas kuni 500 000€ intressimääraga 5,5% aastas.

Muud laenutooted

Järelmaks

Kellel ei oleks juhtunud nii, et poes leiad asja, mille jaoks kohe raha võtta ei ole, kuid mida tõesti tahaks? Eriti just siis, kui see on ka soodushinnaga. Siis ongi ideaalne lahendus järelmaks. Kasutades Bigbank järelmaksu saad ise valida makseperioodi ja igakuise makse ning tasumine toimub just sulle sobiva maksegraafiku alusel. Seda saad taotleda summas kuni 15 000 €. Selle jaoks pead olema vähemalt 200-eurose netosissetulekuga.

Rohelise energia järelmaks

Rohelise energia järelmaks on mõeldud toodete ja teenuste ostmiseks, mis säästavad keskkonda. Võrreldes tavalise järelmaksuga on rohelise energia järelmaksul soodsam intress. Nii aitab ettevõte säästa loodust ja tagada parem tulevik järgmistele põlvkondadele.

Hoiused

Bigbank pakub ettevõtetele tähtajalise hoiuse võimalust. Kui on tekkinud vaba raha, on mõistlik seda riskivabalt kasvatada. Bigbankiga on ettevõtte hoius turvaliselt tagatud Riikliku Tagatisfondiga. Hoiuseintressid on kuni 2,22%. Ise saad valida kuise, aastase või perioodis lõpus makstava intressitulu vahel. Garanteeritud tootlus ja hea intress lisatasudeta.

Autoliising

Bigbank pakub võimalust finantseerida ettevõtjatel uute või kasutatud sõiduautode, väikebusside ja tarbesõidukite soetamist. Saad vara kasutada või hoopiski vara omanikuks saada kuumakseid tasudes. Personaalne liisingupakkumine on võimalik saada kätte juba 1 tööpäeva jooksul. Liisinguperiood on kuni 84 kuud ja jääkväärtus lepingu lõpus viivad igakuise makse miinimumi. Lisaks lisandub kapitali- või kasutusrendile kindlustuspakkumine koostööpartnerilt. Nii ei pea sa eraldi kindlustuspakkujat otsima hakkama. Liisingu puhul on sissemakse vähemalt 10%.

Seadmeliising

Seadmeliising võimaldab ettevõtjal ajaga kaasas käia – nii saad alati võtta tööle appi seadmed, mis on uudsed ja muudavad töötegemise mugavamaks. Olgu selleks siis ehitus- või metsatehnika, lao- ja tootmisseadmed, meditsiini-, metalli-, trükitööstus- või põllumajandustehnika. Liisingut on võimalik kasutada kuni 350 000 euro väärtuses, olenevalt tehnikast. Maksimaalne liisinguperiood on kuni 84 kuud ning sissemakse vähemalt 15%. Tutvu veel muude vara nõudmiste ja tingimustega Bigbanki kodulehel.

Hoiused Bigbankis - murevaba viis lasta säästudel kasvada

Bigbank väikelaen

Bigbanki laenuportfoolio on ilmselt üks suurimaid Eestis. Ettevõte mitte lihtsalt ei anna väikelaenu, vaid teeb seda põhimõtteliselt iga otstarbe jaoks. Bigbanki laenuvalikus on näiteks järgnevad võimalused:

 • väikelaenud
 • autolaenud
 • reisilaen
 • remondilaen
 • pulmalaen
 • tervise- ja ilulaen
 • koolituslaen
 • hobilaen

Kuigi nimi on neil kõigil erinev, siis tegelikult on need laenud kõik sisult samasugused: Bigbank autolaen, Bigbank remondilaen ja Bigbank väikelaen on täpselt samad asjad, lihtsalt teise nimega. Tingimused on samuti sisuliselt samad – kui üldse miski erineb, on selleks intress.

Bigbank annab laene summaga kuni 25 000 eurot kuni 120 kuuks. Bigbank on seejuures silma jäänud ka väga hea intressiga, kuna ettevõte võimaldab hea krediidivõimekusega inimestel saada laenu alla kümne protsendi jääva intressiga.

Sellele lisaks on Bigbanki nõudmised klientidele väga mõistlikud: piisab ka üksnes 300-eurosest sissetulekust laenu saamiseks.

Selle kõrval särab bigbank.ee oma eriti lihtsa taotlemisprotsessiga, tänu millele saab esimese vastuse teada kohe. Niiviisi ei pea sa ootusrikkalt ootama oma laenutaotluse vastust, kuna saad vaid paari minutiga teada, kas sa üldse kvalifitseerud laenu saamisele.

Digitaalselt allkirjastades on lepingutasu -20%. Väikelaenu sõlmimise tasu seejuures on 1% krediidisummalt, kuid mitte vähem kui 45 eurot.

Krediidi kulukuse määra näide: 

Näiteks 2200-eurose laenusumma puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 13,8%, lepingutasuga 45 eurot ja igakuise haldustasuga 1,99 eurot on krediidi kulukuse määr 17,92%, igakuine laenu tagasimakse 53,51 eurot, laenu tagasimaksete summa 3090,88 eurot ning sinu poolt makstav kogusumma 3255,28 eurot.

Bigbank väikelaen: peamised eelised ja tingimused

 • Bigbank väikelaen: peamised eelised ja tingimused

  • Üks kõige soodsamaid intresse kogu Eesti väikelaenuturul;
  • Ülikiire taotlusprotsess – saad eelvastuse teada KOHE;
  • Sisuliselt olemas laenuvariant igale inimesele, kellel vähegi maksevõimekust on;
  • Intress alates 7.9% aastas – peaaegu kõige soodsam intress turul! Autolaenude puhul on intress samuti üksnes 7.9%, tehes silmad ette ka paljudele liisingutele;
  • Laenu sihtotstarve ei ole piiratud – laena just selle jaoks, milleks sul on vaja. Teisisõnu, Bigbank AS laenud on tagatiseta;
  • Bigbank pakub 60-päevast rahulolugarantiid – kui sa ei ole mingite tingimustega või teenusega rahul, võid krediidisumma tagastada ilma, et peaksid maksma intresse või muid kulusid;
  • Netopalk peab olema iga kuu vähemalt 300 eurot;

  Laenu saab taotleda alates 20-eluaastast ning puhta krediidiajalooga – maksehäireid ei tohi olla (aktiivseid maksehäireid ei tohi olla olnud viimase mitme kuu jooksul).

  Bigbanki miinused

  • Pole kohe kindlasti päris kõige odavam laenuvõimalus;
  • Ei pruugi olla kõige vastutulelikumad – pakuvad välja küll üsna positiivseid pakkumisi, kuid tasub arvesse võtta, et niivõrd suure kaliibriga ettevõttel on ka väga karmid reeglid.

Laenu refinantseerimine Bigbanki abil

Mida teha aga siis, kui oled sattunud võlgadesse ja ei saa enam olemasolevate laenumaksetega hakkama? Abiks võib olla laenu refinantseerimine, mida pakub ka Bigbank AS.

Laenu refinantseerimine tähendab seda, et saad Bigbankist uue laenu, mille eest maksad ära kõik olemasolevad laenud ning nii pead tasuma ainult ühte laenu – ehk Bigbanki laenu.

Nii on aga kuumaksete tasumine tunduvalt mugavam ja ei ole vaja teha kümnesse erinevasse kohta pidevalt makseid. Samuti võib väheneda kuumakse suurus!

Refinantseerimise tingimused on Bigbankis tegelikult samasugused nagu teistelgi laenudel. Põhilised tingimused laenu refinantseerimiseks on järgnevad: 

 • Intress alates 7,9% aastas.
 • Laenusumma ulatub 500 eurost 25 000 euroni, laenuperiood on 1 – 10 aastat (10 aastat on võimalik siis, kui laenusumma on üle 15 000-eurone).
 • Laenu saamiseks peab su igakuine netosissetulek olema min. 300 eurot ning pead olema vähemalt 20-aastane.

Bigbank kodulaen

Bigbank pakub nüüd lisaks tavalistele väikelaenudele ka ehtsat kodulaenu – sellist nagu iga tüüpiline pank pakub.

Kuigi oma tingimustelt on Bigbanki kodulaen tõesti võrdväärne igale pangalaenule, siis pakutakse siiski ühte lisaeelist, mis võib nii mõnegi taotleja panna Bigbanki poole pöörduma. Nimelt, Bigbank võimaldab lisaks tavalisele annuiteetgraafikule ka nö erigraafikut.

Bigbanki erigraafiku alusel tuleb alguses teha ainult intressimakseid. See tähendab, et pärast kodulaenu kättesaamist on esialgu igakuised kulutused natuke väiksemad.

Nagu Bigbank on ise välja toonud oma näidetes, siis erigraafikuga kodulaen on eriti hea neile, kes tahavad kõigepealt natuke rohkem oma eelarvesse raha jätta ning panustavad selle peale, et tulevikus võiks teha suuremaid makseid.

Näiteks, noorpere võib korraga osta maja ja võtta autoliisingu, mis aga tähendab, et erigraafiku korral on lihtne esimesed kodulaenuaastad tasuda autoliisingut. Pärast liisingu lõppemist on juba võimalik panustada rohkem raha kodulaenu alla.

Bigbank kodulaenu tingimused

 • Minimaalne summa 10 000 eurot;
 • Maksimaalne summa 300 000 eurot (erigraafiku korral 200 000);
 • Summa sõltub tagatise turuväärtusest. Laenu antakse kuni 85% ulatuses;
 • Laenuperiood: kuni 30 aastat;
 • Intress moodustub panga baasintressist + Euriborist (kuid peaks enamasti jääma 2,5-2,6% lähistele);
 • Lepingutasu 1% laenusummast (min. 150 eurot).

Kes saab Bigbanki kodulaenu taotleda?

Kodulaenu saamiseks peaks olema igakuine sissetulek vähemalt 500 eurot. Kaastaotleja korral peaks ühine sissetulek olema vähemalt 900 eurot.

Erigraafiku taotlemisel tuleb silmas pidada, et see on saadaval ainult abielupaaridele või vabaabielus olevatele inimestele, kellel on peres ka lapsi kasvamas. Sisuliselt on erigraafik tõesti mõeldud vaid peredele, kes tahavad oma eelarvet paremini planeerida.

Bigbanki kodulaenu saab taotleda ka KredExi käenduse abil.

Bigbanki laen kinnisvara tagatisel

Bigbanki kodulaen on tegelikult üpris uus toode, kuid juba enne kodulaenu pakkumist oli Bigbanki valikus ka tavaline laen kinnisvara tagatisel. Teisisõnu, hüpoteeklaen – laen, mille saad üksnes kinnisvara tagatisel ning mille summat võid kasutada misiganes otstarbel.

Bigbanki kinnisvaralaenu tingimused

 • Laenusumma: 7000 – 250 000 eurot
 • Intress: alates 5.9%
 • Laenuperiood: 6 – 180 kuud
 • Laenutaotleja minimaalne sissetulek peab olema 300 eurot kuus
 • Taotlemiseks on vaja kinnisvara hindamisakti, mis ei tohi olla vanem kui 12 kuud
 • Lepingutasu: 1% krediidisummast (kuid mitte vähem kui 200 eurot)

Bigbanki kinnisvaralaenu krediidi kulukuse näide:

Näiteks 20 000-eurose laenusumma puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 8,9% ja lepingutasuga 200 eurot on krediidi kulukuse määr 9,87%, igakuine laenu tagasimakse 415,94 eurot, laenu tagasimaksete summa 24 956 eurot ning sinu poolt makstav kogusumma 25 156 eurot.

Bigbank hoiused

Kuigi Bigbanki nimi seondub paljude inimeste jaoks eelkõige laenudega, pakub Bigbank tegelikult ka hoiuseid, mis on võrdväärsed suurpankade hoiustega.

Bigbank pakub üksnes tähtajalist hoiust ehk teisisõnu, hoiuperiood on teatud tähtajaga (ehkki seda saab pikendada). Hoiuperiood võib olla 24 kuni 120 kuud ning hoiuse saab avada juba 500 eurost alates.

Intressimakseid on võimalik aga kätte saada igal ajal. Pank pakub 3 erinevat võimalust:

 • intressimakset perioodi lõpus
 • iga-aastaseid intressimakseid
 • iga-kuiseid intressimakseid

Mida kiiremini soovid intressimakseid saada, seda väiksem on muidugi intress, kuid vahed ei ole märkimisväärselt suured.

Näiteks kui soovid saada intressimakse perioodi lõpus, on võimalik saada kuni 1.75% intressi, igakuisete intressimaksete puhul langeb intress 1.55% juurde.

Bigbanki hoius on tagatud Tagatisfondiga, seega on tegemist üsna turvalise säästmisviisiga.

Hoiuselepingut saab sõlmida ka interneti vahendusel ning soovi korral saab lasta hoiuperioodil automaatselt pikeneda.

Bigbanki hoiuse peamised tingimused

 • Hoiuse periood: maksimaalselt 120 kuud
 • Minimaalne hoiuse summa: 500 eurot
 • Hoiuse saab avada ka interneti teel
 • Hoius on tagatud Tagatisfondiga
 • Hoiust on võimalik automaatselt pikendada

Kui tulus Bigbanki hoius on?

Bigbanki hoius on üsna samal tasemel teiste pankadega, kuna tegemist on sisuliselt tavalise pangahoiusega.

Seepärast ei tasu Bigbanki hoiusest oodata intresse, mis küündiksid samale tasemele nagu hoiu-laenuühistutes. Bigbanki hoiuse intress jääb alla 2%.

See-eest on aga Bigbanki hoius üks kõige turvalisemaid säästmisviise, arvestades, et sinu raha on kaitstud ka Tagatisfondiga.

Bigbanki erilised omadused

Bigbank on enamike jaoks tõesti tuntud eelkõige oma väikelaenu või järelmaksu poolest, kuid ettevõtte taga on palju enamat kui ühe tüüpilise laenufirma puhul.

Teisisõnu, kui mõni laenufirma on loodud ainult selleks, et robotlikult laene väljastada, siis Bigbank panustab ka kultuuri.

Pealtnäha tundub see väikese asjana, kuid pikas perspektiivis on Bigbank palju rohkemat kui laenuandja.

Selline taust tähendab, et Bigbank üritab panustada rohkem Eesti arengusse kui mõni tüüpiline laenuandja.

Siin on näiteks mõned põnevad asjad, mis Bigbanki teistest laenufirmadest eristavad:

 • Bigbankil on 60-päevane rahulolugarantii;
 • Bigbankil on oma võrkpallikoondis: Bigbank Tartu;
 • Bigbank on kergejõustiku võistlussarja Bigbank Kuldliiga nimisponsor ja peatoetaja;
 • Bigbank toetab Suurperepäeva korraldamist.

Bigbank annab aktiivselt Eestis väikelaenusid: saavutatud on uus rekord!