Skip to content
Laen

Kiired ja Vihased: Parim kiire valik mitmekülgse otstarbega laenu võtmiseks

Laenudest elatumine on üks ohtlikemaid võimalusi koduseks rahaliselt majandamiseks ning võimalusel soovitatakse siiski leida töökoht, mille palgast saadud tulust on võimalik tasuda oma kohustuste eest ning soetada kaubandusest tooteid. Siiski, ei jää mõnikord muud võimalust rahaliselt hakkama saamiseks ning inimesed tormavad esimese laenupakkuja juurde, et saada vajalik ‘rahasüst’. 

 

Kas laenuvõtmine parandab majanduslikku olukorda või tekitab rohkem kahju?

 

Laenu võtmine võib olla tõsiselt võetav lahendus koheste finantsvajaduste lahendamiseks, kuid see võib tekitada ka täiendavaid finantsprobleeme, kui seda ei hallata õigesti. Siin on mõned tegurid, mida laenu võtmise otsustamisel arvesse võtta:

 

 1. Intressimäärad: laenudel on tavaliselt intressimäärad, mis võivad suurendada laenu võtmise kogumaksumust. Võrrelge kindlasti mitme laenuandja intressimäärasid ja valige madalaima intressimääraga variant, et minimeerida tagasimakstavat summat.

 

 1. Tagasimaksetingimused: Enne lepingu allkirjastamist veenduge, et olete täielikult aru saanud laenu tagasimaksetingimustest. Mõned laenud on muutuva intressimääraga või õhupallimaksetega, mis võivad teie maksesummat aja jooksul suurendada. Võtke arvesse tagasimaksetähtaja pikkust, maksesummat ja maksete sagedust.

 

 1. Eelarve koostamine: oluline on koostada eelarve ja tagada, et saate endale lubada laenumakseid, kattes samal ajal oma muud kulud. Olge oma sissetulekute ja kulude osas realistlik ning veenduge, et teil on plaan laen õigel ajal tagasi maksta.

 

 1. Krediidiskoor: teie krediidiskoor võib mõjutada teie võimet laenu saada ja teile pakutavat intressimäära. Kui teil on madal krediidiskoor, võidakse teile pakkuda kõrgemat intressi või keelduda laenu andmisest üldse. Enne laenu taotlemist kontrollige kindlasti oma krediidiskoori ja töötage selle parandamiseks.

 

 1. Laenu eesmärk: kaaluge laenu võtmise põhjust. Kui see on ootamatu hädaolukorra (nt raviarve või autoremondi) katmiseks, võib laen olla hea valik. Kui aga võtate laenu regulaarsete elamiskulude katmiseks, peate võib-olla tegelema probleemi põhjustavate finantsprobleemidega.

 

Kokkuvõtteks võib laenu võtmine aidata teil lahendada koheseid finantsvajadusi, kuid enne otsuse tegemist on oluline arvestada intressimäärade, tagasimaksetingimuste, eelarve, krediidiskoori ja laenu eesmärgiga. Kui te pole kindel, kaaluge finantsnõustaja või krediidinõustajaga rääkimist, et aidata teil teha teadlikku otsust. Kohe kindlasti ei tohiks valida kasiinodes raha teenimise võimalus laenu asendamiseks, sest näiteks veebilehed nagu https://www.nutz.ee/live-casino/pokker ei kindlusta võitu. 

 

Mitmeotstarbelised laenud on hea võimalus jooksvate kulude katmiseks. Laenupakkuja ei nõua teilt hiljem laenu kasutamiseks mõeldud kulutšekke, ning laen (tarbimislaen jt) makstakse teile välja teie enda otsuste ja kulutuste katmiseks. Mitmekülgse otstarbega laenu võtmiseks tuleb esmalt kaaluda laenupakkumiste valikute vahel. Enamus laenupakkujaid pakuvad nn tarbimislaenu maksimaalse summa ulatuses ning ka tagasimakse periood on tihti määratud maksimaalse perioodiga (5 aastat kuni 7 aastat). 

 

Kiire valiku tegemiseks:

 

 1. Arvestage välja vajaminev summa ning maksimaalne tagasimakse summa, mida suudate kuu lõikes tasuda.
 2. Tehke laenupakkumise saamine vähemalt kolme erinevasse asutusse
 3. Seadke endale graafik ning võtke arvesse punkt 1 seatud eesmärgid
 4. Parima laenupakkumise vastuvõtmisel arvestage maksetingimusi ning võimalusel maksepuhkuse olemasolu
 5. Pärige aru varase tagasimakse võimaluste suhtes
 6. Tehke endale sobiv valik ning kinnitage see.

 

Kiirete laenude võtmisel on ka ohud ning nende ignoreerimine võib hiljem valusalt kätte maksta. Märgime, et kiirlaenud, tuntud ka kui palgapäevalaenud, sularaha ettemaksed või lühiajalised laenud, võivad olla ohtlikud mitmel põhjusel:

 

 1. Kõrged intressimäärad: Kiirlaenud on sageli kõrgete intressimääradega, mis võivad raskendada laenu õigeaegset tagasimaksmist. Kiirlaenu krediidi kulukuse aastamäär võib olla kuni 400% või rohkem, mis tähendab, et võite lõpuks maksta tagasi palju rohkem, kui laenu võtsite.

 

 1. Tasud: Lisaks kõrgetele intressimääradele kaasnevad kiirlaenudega sageli lisatasud, nagu algatamistasud või ettemaksetrahvid, mis võivad laenu kogumaksumust suurendada.

 

 1. Lühikesed tagasimakse tähtajad: kiirlaenudel on tavaliselt lühikesed tagasimakse tähtajad, sageli vaid paar nädalat. See võib muuta laenu õigeaegse tagasimaksmise keeruliseks, eriti kui olete juba hädas finantsprobleemidega.

 

 1. Võlgade tsükkel: kui te ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta, võite olla sunnitud laenu pikendama või võtma esialgse laenu katmiseks uue laenu. See võib tekitada võlgade tsükli, mida võib olla raske murda, kuna võite lõpuks maksta tagasi rohkem tasusid ja intresse, kui laenasite.