skip to Main Content

Ferratumist lühidalt

Ferratum laen

Ferratum asutati 2005. aastal ning see nüüdseks laiendanud oma tegevust igas maailmajaos. Tänaseks tegutseb Ferratum enam kui 25 riigis ning omab rohkem kui 2 miljonit klienti. Ferratum Group on noteeritud Frankfurdi börsil sümboli „FRU“ all ning Ferratumi peakontor asub Helsingis,

Ferratum Bank p.l.c. on Malta päritolu rahvusvahelise haardega krediidiandja ning osa Ferratum Group’ist. Ühtlasi on see ka Euroopa suurim tarbijakrediiti pakkuv ettevõte.

Lisaks ei saa mainimata jätta, et Ferratumit peetakse esimeseks kiirlaenupakkujaks Eesti turul. Täna on peamiseks laenutooteks ootamatusteks sobilik paindlik laenulimiit, mida mõningad laenupakkujad ka “krediidikontoks” kutsuvad. Lisaks pakub Ferratum tagatiseta tarbimis- ja väikelaenu.

KKM

Krediidi kulukuse määr Ferratumis on 26,85%-50,80% aastas.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 50,80 % aastas järgmistel näidistingimustel:

 • laenulimiit 2000 €,
 • krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2452,75 € (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress 41.7925 %.

Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Esimene väljamakse tasuta, tasu rakendub alates teisest ülekandest Laenulimiidi kontolt oma arveldusarvele, 3% väljavõetavast summast. Laenulimiidi tagasimaksmise periood sõltub laenulimiidi summast, kliendi poolt tehtavate väljamaksete ning tagasimaksete summadest.

Ferratumi plussid:

 • Paindlikud tingimusedFerratumi minimaalne laenu osamakse on 10€, perioodi saab valida ise ning laenu saavad taotleda kõik inimesed vanuses 19-70 aastat.
 • Väga odav uutele klientideleFerratum annab uutele klientidele laenu vaid 1€ suuruse laenutasuga.
 • LaenulimiitFerratumi laenulimiit on justkui personaalne virtuaalne krediitkaart, mida saab igal ajal kasutada.
 • Isikutuvastus veebisIsikutuvastuse jaoks ei pea minema postkontorisse, vaid seda saab teha internetis ID-kaardi abil.
 • Laenuotsus koheFerratum on tuntud kiire tegutsemise poolest ning laenutaotlusele võid saada vastuse otseses mõttes ühe minuti jooksul.
 • Intressivaba laen 30 päevaksFerratumist saad laenata täiesti intressivabalt 30 päevaks

Ferratumi miinused

 • Elukoha aadress ei sobiFerratumi tingimuste kohaselt tuleb taotlusesse märkida oma sissekirjutuse aadress. Kui sa ei ela parasjagu seal, kuhu oled ametlikult sisse kirjutatud, laenu kahjuks ei saa ehk laenu antakse ainult siis, kui elukoha aadress klapib sissekirjutusega.
 • Üsna kõrge intressKuigi 30 päevaks saab laenata intressivabalt, on Ferratumi tavaintress üpris kõrge. Tegemist on laenuga, mis on ikkagi eelkõige mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks.

Miks taotleda just Ferratumist laenu?

Konto avamisel esimese väljamakse puhul on 30 päevaks intress 0%

Taotle laenulimiiti. | Ferratum Bank

Lepingutasu on 0 € ja esimene väljamakse samuti 0 €.

Igakuine kontohaldustasu – 0 €

Taotle laenulimiiti. | Ferratum Bank

Miks valida Ferratumi laenulimiit?

Laenulimiit on paindlik ja mugav alternatiiv kiirlaenule. Näiteks võib klient, kelle laenulimiit on 800 €, võtta täna laenu 550 € ja vajadusel nädala pärast veel 250 €.

Laenulimiit määratakse kliendile vastavalt kliendi maksevõimele ning määratud limiidi piires on kliendil alati võimalik laenu võtta. Kasutatud laenulimiidi võib tagasi maksta korraga või osamaksetena 30 päevase intervalliga. Osamakse suurus on minimaalselt 5% kasutatud laenulimiidi summast koos arvestatud intressidega, kuid mitte vähem kui 10€. Laenulimiidi päevaintress on alates 0,0658 % laenujäägilt. Kasutamata ja tagasi makstud laenulimiidi piires saab alati täiendavalt laenu võtta. Laenulimiidi maksimaalne summa on 5000 €.

Milleks laenu taotleda?

Ferratumi kliendid kasutavad laenu peamiselt ootamatuteks väljaminekuteks, kodu renoveerimiseks, reisimisega seotud kulutuste katmiseks ning paljuks muuks. Laenulimiit on paindlik ja mugav laenuteenus, mis sobib paljudeks otstarveteks.

Ferratumi laenu saab taotleda kuni 5000 euro ulatuses. Ferratum määrab igale kliendile personaalse limiidi, mille aitab paika panna personaalne laenuanalüüs enne laenuotsuse tegemist.

Ferratum on vastutustundlik laenuandja, mistõttu ei väljasta nad laenusid klientidele, kellel on avatud maksehäired. Samas kui maksehäiretega klient on likvideerib eelmised kohustused ja maksehäired on lõpetatud, siis koostab ettevõte peale uue laenutaotluse saatmist uue laenuanalüüsi ning klient võib siiski laenu saada.

Kuidas ja millal kasutada Ferratumi laenulimiiti?

Ferratumi laenulimiit on üks kõige paindlikumaid laenuteenuseid Eestis – sinu nimele avatakse personaalne limiit, mida saad igal ajal kasutada ning korraga pead tagasi maksma vaid 10 eurot. Samas on Ferratumi tavaintress üpris kõrge.

See tähendab, et laenulimiit sobib eelkõige lühiajalisteks vajadusteks ning vaid juhul kui on kindel võimalus laen kiirelt tagasi maksta, kuna peale 30 päeva täitumist tuleb hakata tasuma tavalist päevaintressi ning seega on laen palju kallim.

Kuidas käib laenu taotlemine?

Laenu taotlemine käib lihtsa ja kiire interneti avalduse alusel Ferratumi kodulehel. Laenutaotluse täitmine võtab aega maksimaalselt 5 minutit – seejärel tuleb üle kontrollida, kas kõik andmed on õigesti sisestatud ning taotlus kinnitada. Peale taotluse esitamist on tarvis ennast identifitseerida – seda on võimalik teha nii Smart-ID, ID-kaardi kui ka Mobiil-ID abiga.

Laenulimiidi konto avamine interneti teel

Laenulimiidiga omad sa rahalist paindlikkust – see annab sulle rahapuhvri, mis on saadaval siis, kui seda vajad. Su pesumasin läks katki? Või oli selle kuu palk oli oodatust veidi madalam? Need on juhtumid, kus laenulimiit tuleb appi.

Ferratum usub, et laenulimiidi konto avamine ei tohiks olla suur vaev. Sellepärast saab laenulimiiti taotleda mugavalt nende veebilehel – oma telefonis või sülearvutis. Taotlemiseks tuleb valida lihtsalt sobiv laenusumma ja vajutada nuppu “taotle”. Taotluse protsess on lihtne ja kiire, juhised on ekraanil olemas.

Kes saab Ferratumi laenulimiiti kasutada? 

Laenu taotlemise kriteeriumid:

 • Kindel sissetulek
 • Laenuvõtja peab olema alaliselt Eesti elav sissekirjutust omav eraisik
 • Kehtiva dokumendi olemasolu isiku tuvastamiseks
 • Mõne Eestis tegutseva panga arvelduskonto olemasolu, et Ferratum saaks teostada ülekannet

Kui palju ma peaksin laenu taotlema? 

Õige laenusumma sõltub kliendi isiklikest vajadustest. Selle määramiseks võib endalt küsida järgmiseid küsimusi: Milleks soovin laenu kasutada? Kas see on ühekordne ost või vajan rahalist tuge pikemaks ajaks?

Selleks, et hinnata, milline võiks olla maksimaalne laenusumma, soovitame kasutada laenukalkulaatorit – selle abil saab välja arvestada igakuise tagasimakse.

Laenulimiidi kuumakse sõltub kasutusel olevast laenusummast. Kui sa pole midagi kasutanud, siis on ka kulud nullis – Ferratumil puuduvad kontohaldustasud. Kui aga oled kasutanud osa laenulimiidist, siis selle summa pealt rakendatakse päevaintressi.

Pea meeles, et sa võid igal ajal maksta tagasi ka kogu summa – nii väldid üleliigseid intressimakseid!

Vastutustundlik laenamine

Ferratumi poolt väljastatud laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist mõtle läbi enda rahalised võimalused ning periood, millal on võimalik laen tagastada.

Eelkõige sobib väikelaen kiirete ja lühiajaliste kulutuste finantseerimiseks.

Iga laenu väljastamine on tasuline ning laenu tagastamata jätmisel edastatakse nõue sissenõudmiseks inkassofirmale, millega kaasnevad lisakulutused. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Ferratumist kui ka teistest finantsasutustest!

Enne otsustamist tutvu ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga, Ferratumi laenutingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega. Kohtuväliste kaebuste ja vaidluste puhul on tarbijal alati võimalus pöörduda Tarbijakaitseameti poole.

Laenumaksete hilinemise vältimiseks on kasulik ennekõike pöörduda laenuandja enda poole, sest nii on probleemide ennetamisel võimalikud tulevikukulutused väiksemad (viivis, lepingutasud, menetlustasud, kohtutäituri tasud jne). Lisaks on maksekäitumise ajalool suur mõju tulevastele laenamisvõimalustele.

Lisainfo

e-mail: ferratum@ferratumbank.ee.

Ferratum Bank p.l.c. on aktsiaselts, mis on registreeritud Malta seaduste alusel, numbriga C56251.

Registreeritud aadressiga ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Malta.

Ferratum Bank p.l.c. on Malta Finantsinspektsiooni poolt litsenseeritud ning reguleeritud Euroopa Keskpanga poolt.